Dwa zastępy straży pożarnej z JRG1 neutralizowały skutki zderzenia mazdy z fiatem 126p na skrzyżowaniu ul. Karpackiej z ul. Sterniczą w Bielsku-Białej. Zespół ratownictwa medycznego zabrał do szpitala kierowcę fiacika.

Do zdarzenia doszło około godz. 17.00. - Kierujący mazdą, skręcając w lewo z ul. Karpackiej w ul. Sterniczą, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy fiata 126p, który poruszał się ul. Karpacką w kierunku ul. Karbowej, w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów - powiedział nam st. sierż. Jakub Jeziorski z wydziału ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej.

Policjanci sporządzili dokumentację zdarzenia. Utrudnienia w ruchu trwały kilkadziesiąt minut. - Fiat 126p w konfrontacji z innym autem ma małe szanse - stwierdził ratownik uczestniczący w akcji. - W „maluszku” strefa zgniotu kończy się na silniku - dodał pół żartem pół serio.

W szpitalu okazało się, że kierowca fiacika nie doznał obrażeń ciała. Sprawcę zdarzenia ukarano mandatem karnym w wysokości 500 zł i sześcioma punktami.

Tekst i foto: Mirosław Jamro