Policjanci poszukują sprawcy, który ugodził śmiertelnie nożem 34-letniego mieszkańca Kęt. Na miejscu zdarzenia pracuje policja pod nadzorem prokuratora.

Około godz. 5.20 operator Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego przyjął zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie jednej z posesji w Kętach został ugodzony nożem w brzuch i szyję 34-letni mieszkaniec Kęt. Wskutek ran zadanych przez sprawcę mężczyzna zmarł. Lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon.

- Trwają czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności zdarzenia. Poszukujemy mężczyzny podejrzewanego o zadanie śmiertelnych ciosów nożem. Stosowne informacje otrzymały wszystkie jednostki policji w kraju - powiedziała nam asp. sztab. Małgorzata Jurecka z KPP w Oświęcimiu. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że związek ze zdarzeniem może uczestnik imprezy towarzyskiej, który uciekł.

Przed południem policjanci biorący udział w poszukiwaniach zauważyli mężczyznę podejrzewanego o zadanie śmiertelnych ciosów 34-letniemu mieszkańcowi Kęt. Po krótkim pościgu mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia.

Teks i foto: Mirosław Jamro