Dwa zastępy straży pożarnej z JRG1 neutralizowały skutki zderzenia osobówki z samochodem dostawczym Poczty Polskiej na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z ul. Legionów w Bielsku-Białej. Wskutek zdarzenia furgon pocztowy uderzył w filar budynku.

Do zdarzenia doszło około godz. 15.05. - Kierujący samochodem dostawczym peugeot będącym furgonem Poczty Polskiej, jadąc ul. Legionów w kierunku Komorowic, nie dostosował się do sygnalizacji świetlnej i wjechał na skrzyżowanie, gdy dla jego kierunku wyświetlał się sygnał czerwony, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym osobowym citroenem, który poruszał się ul. Piłsudskiego w kierunku ul. Lwowskiej - powiedział nam sierż. sztab. Mateusz Sztafiński z wydziału ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej.

Obaj kierowcy twierdzili, iż mieli zielone światło. Przebieg zdarzenia widział świadek. Zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy uczestnikom zdarzenia, lecz nie było konieczności hospitalizacji. Sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i sześcioma punktami. W czasie pracy służb  zablokowany był odcinek pasa ruchu w kierunku centrum miasta. Ruchem pojazdów kierował strażak. Utrudnienia trwały około 50 minut.

- Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka wszystkim strażakom życzę tyle samo powrotów do domu, ile wyjazdów do akcji - powiedział strażak kierujący działaniami ratowniczymi. - No i podwyżek pensji - dodał.

Tekst, foto i film: Mirosław Jamro