Około godz. 16.50 na ul. Ligockiej w Mazańcowicach samochód osobowy zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w zaparkowane pojazdy. Dwa zespoły ratownictwa medycznego zabrały do szpitala kobietę i dziecko.

Do zdarzenia doszło na wysokości posesji nr 301. 67-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym toyota, jadąc ul. Ligocką w kierunku Ligoty, z nieustalonych jak dotąd przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w zaparkowane pojazdy osobowe: volkswagen passat i fiat seicento. Wskutek zdarzenia volkswagen passat obrócił się o około 90 stopni i z dużą siłą uderzył w kobietę, która zapinała w foteliku samochodowym małe dziecko (kobieta wgniotła głową słupek nad drzwiami pasażera - przyp.red.), a fiat seicento dobił do osobowego mercedesa. Sprawczyni zdarzenia była trzeźwa.

Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację. W czasie pracy służb ruchem pojazdów kierowali strażacy. Utrudnienia trwały około dwóch godzin. W akcji uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej z JRG1, jeden z OSP Mazańcowice, dwa ambulanse pogotowia ratunkowego oraz dwa patrole drogówki.

W szpitalu okazało się, że kobieta doznała złamania nogi, pozostała w szpitalu na obserwacji. Dziecku nic się nie stało, zwolniono do domu. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy. Dalsze czynności w sprawie prowadzi policja.

Tekst i foto: Mirosław Jamro