Około godz. 5.45 na skrzyżowaniu ul. Listopadowej w Bielsku-Białej doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Pijana sprawczyni zdarzenia uciekła w kierunku Starego Bielska, a poszkodowany pojechał za nią.

- Dojechałem ul. Listopadową do skrzyżowania z Piastowską. Czekając na przejazd, w pewnym momencie auto stojące przede mną zaczęło się staczać i uderzyło w mój samochód - relacjonował nam kierowca bmw.

Uciekającąca kobieta kierująca osobowym renault poruszała się m.in. ulicami Piastowską, Grunwaldzką, Nad Potokiem. - Najeżdżała na krawężniki, z jej samochodu odpadł kołpak. Dało się zauważyć, że może być nietrzeźwa. Skręcając z ul. Nad Potokiem w Portową, uderzyła w ogrodzenie posesji. Niewiele brakło, by auto wywróciło się na dach. Ma wiele szczęścia, że ani sobie, ani pasażerom, ani innym osobom nie zrobiła krzywdy - dodał poszkodowany kierowca.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 22-latka ma w wydychanym powietrzu 2,5 promila alkoholu. W toku czynności ustalono, że nigdy nie miała prawa jazdy. Policjanci sporządzili dokumentację. Do sądu trafi wniosek o wymierzenie kary.

Tekst i foto: Mirosław Jamro