Około godz. 15.22 na skrzyżowaniu ul. Partyzantów z ul. Michałowicza w Bielsku-Białej doszło do zderzenia taksówki z osobowym mercedesem. Wskutek zderzenia mercedes uderzył w słup sygnalizacji świetlnej. Elementy sygnalizatora spadły na jezdnię.

Obaj uczestnicy zdarzenia mieli zielone światło. - Kierujący taksówką marki opel, skręcając w lewo z ul. Michałowicza w ul. Partyzantów, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu kierowcy mercedesa, który poruszał się ul. PCK w kierunku ul. Michałowicza, w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów - powiedział nam asp. Marcin Frączek z wydziału ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej.

Zespół ratownictwa przebadał uczestników kolizji, lecz nie było konieczności hospitalizacji. Kierowca taksówki został ukarany mandatem i sześcioma punktami. Skutki zdarzenia zneutralizowały dwa zastępy straży pożarnej z JRG1. Utrudnienia w ruchu trwały ponad godzinę.

W czasie pracy służb ratunkowych ruchem pojazdów kierował policjant. - Poza jednym przypadkiem kierujący pojazdami rozumieli sygnały i stosowali się do nich, jest zdecydowana poprawa - podsumował asp. sztab. Sławomir Wojtuszek z bielskiej drogówki.

Tekst, film i foto: Mirosław Jamro