Dwa zastępy straży pożarnej uczestniczyły w gaszeniu pożaru słupa energetycznego przy ul. Kazimierza Wielkiego w Bielsku-Białej. Tej nocy na terenie miasta i powiatu bielskiego odnotowano liczne awarie sieci energetycznej.

Oficer dyżurny MSK otrzymał zgłoszenie o godz. 2.55. Gdy strażacy dojechali na miejsce okazało się, że płonie wierzchołek słupa energetycznego - w pobliżu miejsca, gdzie łączą się przewody. Pożar został ugaszony po odłączeniu energii elektrycznej.

- Na tej ulicy prądu nie ma około dwudziestu budynków. Usuwanie awarii może potrwać do godzin południowych. Zanim włączymy prąd, najpierw trzeba postawić nowy słup i wymienić odcinki sieci energetycznej. W związku z silnymi podmuchami wiatru na terenie miasta jest dużo różnych awarii - powiedzieli nam pracownicy pogotowia energetycznego. Działania straży pożarnej zakończono na tej ulicy o godz. 3.40.

W wyniku awarii przerwy w dostawie energii elektrycznej występują w Bielsku-Białej na ul. Żeleńskiego i Kazimierza Wielkiego oraz w Jaworzu, na ul. Szkolnej i Krótkiej w Bystrej, a także na ul. Śródrzecznej i przyległych w Ligocie. Przewiduje się, że awaria będzie usunięta w godzinach 8.00-14.00.

Tekst i foto: Mirosław Jamro