Pięć zastępów straży pożarnej uczestniczyło w gaszeniu pożaru drewnianego domu przy ul. Słonecznej w Kalnej. Spłonął budynek o znacznej wartości sentymentalnej.

Oficer dyżurny MSK otrzymał zgłoszenie o godz. 5.52. - W momencie dojazdu pierwszych zastępów ochotniczej straży pożarnej ogniem objęty był cały dach i przybudówka pustostanu. Nasze działania polegały na ugaszeniu pożaru, a następnie rozebraniu spalonego dachu. Budynek został sprawdzony pod kątem obecności osób trzecich, lecz na szczęście nikogo nie znaleziono - powiedział nam st. kpt. Marcin Rutkowski z JRG1 w Bielsku-Białej.

Jak dowiedział się nasz portal, budynek był pustostanem przeznaczonym do rozbiórki. - Często tu zaglądaliśmy, nie koczowali w nim bezdomni. Miał przyłącze prądu. Samo się nie zapaliło. Mamy dobrych sąsiadów, też zwracali uwagę, co się dzieje na terenie tej posesji - mówi rodzina właściciela. - Budynek miał dla nas dużą wartość sentymentalną - dodaje.

W akcji uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej z JRG1, OSP Kalna, OSP Godziszka, OSP Rybarzowice oraz patrol policji. Przyczynę pożaru ustala policja.

Tekst, film i foto: Mirosław Jamro