Pięć zastępów straży pożarnej z JRG2, JRG Skoczów i OSP Grodziec wysłano po otrzymaniu zgłoszenia dachowania samochodu osobowego przy ul. Cieszyńskiej w Grodźcu. Zespół ratownictwa medycznego odwiózł do szpitala kobietę.

Do zdarzenia doszło około godz. 20.10. Kierujący samochodem osobowym audi, jadąc ul. Cieszyńską w kierunku Bielska-Białej, na łuku drogi utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, który wypadł z drogi na strome pobocze zarośnięte chaszczami i dachował w polu. W wyniku zdarzenia pasażerka auta chwilowo utraciła przytomność. Pogotowie ratunkowe odwiozło ją do szpitala.

Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację, kierujący osobówką był trzeźwy. W szpitalu okazało się, że pasażerka audi nie doznała obrażeń ciała zagrażających życiu lub zdrowiu. Zdarzenie zakończono postępowaniem mandatowym.

 - Zaczynają się pogarszać warunki pogodowe, coraz częściej niektóre drogi są okryte mgłą, a na jezdni jest szadź. Apelujemy o zmniejszenie prędkości i dostosowanie stylu jazdy do warunków drogowych i pogodowych. Lepiej dojechać bezpiecznie do celu niż nie dojechać wcale - podkreślali policjanci z drogówki.

Tekst i foto: Mirosław Jamro