Około godz. 9.25 na ul. Sobieskiego w Bielsku-Białej samochód osobowy potrącił mężczyznę na przejściu dla pieszych. Wskutek zdarzenia pieszy doznał obrażeń głowy i barku. Zespół ratownictwa medycznego zabrał poszkodowanego do szpitala.

Do zdarzenia doszło na rondzie u zbiegu ul. Sobieskiego i Nad Potokiem, niedaleko kościoła w Starym Bielsku. - Usłyszałyśmy głośny huk, natychmiast pobiegłyśmy zobaczyć, co się stało. Okazało się, że doszło do potrącenia mężczyzny - relacjonowała nam pani Agata, jedna z dwóch kobiet, które udzieliły pomocy poszkodowanemu.

60-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym toyota, zjeżdżając z ronda w kierunku ul. Sobieskiego, potrąciła 77-letniego mężczyznę, który przekraczał jezdnię ze strony lewej na prawą względem kierunku ruchu pojazdu. Sprawczyni zdarzenia tłumaczyła, że nie zauważyła pieszego, gdyż oślepiło ją słońce.

Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację. Plamę krwi zneutralizował zastęp Wojskowej Straży Pożarnej. Utrudnienia w ruchu trwały około godziny. W szpitalu okazało się, że pieszy doznał obrażeń głowy i barku. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi policja.

Tekst i foto: Mirosław Jamro