Dziś rano wybuchł pożar w budynku przy ul. Nowiny w Bielsku-Białej. W pierwszej fazie w akcji uczestniczyło osiem zastępów straży pożarnej,  w tym jednostki z OSP Stare Bielsko i Jasienica. Dwie osoby ewakuowały się z budynku przed przybyciem strażaków. 

Oficer dyżurny MSK otrzymał zgłoszenie o godz. 7.55. Wynikało z niego, że w oknach na pierwszym piętrze widać dym. W budynku miał być lokator. - Po dojeździe na miejsce okazało się, że ogień wychodzi na zewnątrz budynku, z którego ewakuowały się dwie osoby przed naszym przyjazdem. Pożarem objęty był przedsionek i klatka schodowa. Cały budynek był zadymiony. Nasze działania polegały na wprowadzeniu dwóch rot ratowników z liniami gaśniczymi. Sprawdziliśmy także wnętrze budynku, czy nie ma tam jeszcze innych osób (szukano kobiety, co do której nie było pewności, czy zdążyła bezpiecznie wyjść - przyp. red.). Na szczęście, nikogo nie odnaleziono - powiedział nam mł. bryg. Piotr Midor z JRG2 w Bielsku-Białej.

Wskutek pożaru doszczętnie spłonęła klatka schodowa, przedsionek oraz drzwi, a inne pomieszczenia uległy okopceniu. W akcji uczestniczyły zastępy straży pożarnej z JRG1, JRG2, OSP Stare Bielsko, OSP Jasienica, zespół ratownictwa medycznego, pogotowie gazowe i energetyczne oraz patrol policji. Przyczynę pożaru ustala policja.

Tekst i foto: Mirosław Jamro