Około godz. 18.50 na ul. Bystrzańskiej w Bielsku-Białej doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Wskutek zdarzenia obrażeń ciała doznała kobieta, która została odwieziona do szpitala.

Do zdarzenia doszło na wysokości posesji nr 108. 23-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym mazda jechała w kierunku centrum Bielska-Białej. Na łuku drogi utraciła panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do zderzenia z osobowym fordem, który poruszał się prawidłowo, w kierunku Bystrej.

Działania dwóch zastępów straży pożarnej polegały na pomocy zespołowi ratownictwa medycznego w wyciągnięciu poszkodowanej kobiety. Nie było konieczności użycia sprzętu hydraulicznego. Jak dowiedział się nasz portal, sprawczyni zdarzenia doznała m.in. połamania kończyn i będzie operowana. Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy. Dalsze czynności w sprawie prowadzić będzie policja. W czasie pracy służb ratunkowych był zablokowany odcinek ul. Bystrzańskiej. Utrudnienia trwały ponad godzinę.

Tekst i foto: Mirosław Jamro