Trzy zastępy straży pożarnej neutralizowały skutki zderzenia dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Niepodległości z ul. Czerwoną w Bielsku-Białej. Zespoły ratownictwa medycznego odwiozły do szpitala mężczyznę i nastolatkę.

Do zdarzenia doszło około godz. 17.50. Z ustaleń policji wynika, że obaj uczestnicy zdarzenia mieli zielone światło. 18-letni mężczyzna z półrocznym stażem za kółkiem kierujący osobowym renault, skręcając w lewo z ul. Czerwonej w ul. Niepodległości, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu osobowym volkswagenem, który poruszał się ul. Czerwoną w kierunku ul. Komorowickiej, w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów.

Do czasu przyjazdu patrolu ruchu drogowego miejsce zdarzenia zabezpieczyła grupa szybkiego reagowania policji oraz strażacy. Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację. Na miejscu zdarzenia były zastępy straży pożarnej z JRG1, JRG2, OSP Komorowice Krakowskie, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Utrudnienia w ruchu trwały około godziny.

W szpitalu okazało się, że uczestnicy nie doznali obrażeń ciała zagrażających życiu lub zdrowiu, zdarzenie zakończono postępowaniem mandatowym.

Tekst i foto: Mirosław Jamro