Na zaproszenie nowego prezesa zarządu Oddziału Miejskiego Związku OSP RP w Bielsku-Białej Jarosława Klimaszewskiego wczoraj wieczorem w strażnicy OSP w Starym Bielsku strażacy wraz z zaproszonymi gośćmi przełamali się opłatkiem. Podsumowano działalność lokalnych jednostek OSP w ubiegłym roku.

- Za nami kolejny rok społecznej pracy druhen i druhów, w którym przeprowadzonych było bardzo wiele działań ratowniczo-gaśniczych. Ochotnicze straże pożarne z terenu Bielska-Białej prowadziły działania przy 526 zdarzeniach. Był to kolejny rok, w którym nasze druhny i druhowie angażowali się w inicjatywy podejmowane przez społeczność lokalną, współpracowali z parafiami, szkołami, przedszkolami, klubami sportowymi i domami kultury. Chciałbym podziękować za waszą społeczną pracę związaną z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom Bielska-Białej, za wasz czas poświęcony na prowadzenie działań ratowniczych, jak i za doskonalenie umiejętności i wiedzy niezbędnej do ratowania życia i zdrowia. Warto przypomnieć, że wśród strażackiej braci funkcjonuje powiedzenie, że „strażakiem się jest, a nie bywa”. Ze swojej strony mogę z całą pewnością stwierdzić, że jesteście tymi strażakami, którzy są - podkreślał Jarosław Klimaszewski, nowy prezes zarządu Oddziału Miejskiego Związku OSP RP w Bielsku-Białej i zarazem prezydent miasta Bielska-Białej.

- Pomimo tego, że jestem zawodowym strażakiem, to zawsze mam głęboki szacunek dla osób, które wykonują podobną pracę z potrzeby serca, niosąc za darmo pomoc innym. A nawet jeśli dostają za to ekwiwalent, to te pieniądze przeznaczają dla swoich macierzystych jednostek OSP. Wielkie słowa podziękowania. Chcę, żebyście wiedzieli, że was podziwiam - mówił st. bryg. Zbigniew Mizera, komendant miejski PSP w Bielsku-Białej.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich jednostek OSP miasta Bielska-Białej, członkowie Zarządu Powiatowego OSP RP w Bielsku-Białej, urzędnicy bielskiego magistratu oraz liczni goście. Po części oficjalnej przełamano się opłatkiem i złożono życzenia świateczno-noworoczne. Spotkanie uświetniło kolędowanie góralskiej kapeli Straconka.

Tekst, foto i film: Mirosław Jamro