Dwa zastępy straży pożarnej z JRG1 wysłano dziś w nocy po otrzymaniu zgłoszenia pożaru sadzy w kominie przy ul. Dworkowej w Bielsku-Białej. Budynek teoretycznie ogrzewany jest gazem.- Usłyszeliśmy, że w przewodzie kominowym coś strzela. Wyszedłem na zewnątrz i zobaczyłem, że z komina leci snop iskier - powiedział nam jeden z lokatorów kamienicy. Mężczyzna wezwał straż pożarną.

Oficer dyżurny MSK otrzymał zgłoszenie o godz. 1.15. Działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru, wyczyszczeniu komina i wybraniu sadzy z wyczystki. - Tu nie ma jednego zarządcy ani wspólnoty, jest trzech właścicieli. Instalacja kominowa była czyszczona jesienią ubiegłego roku - stwierdził młody mężczyzna. - Mnie ten komin nie interesuje, ja mam swój, o tam jest rura…, ale bardzo dziękuję za pobudkę i troskę - podsumował starszy pan, mieszkaniec kamienicy.

Po ugaszeniu pożaru strażacy sprawdzili mieszkania pod kątem obecności tlenku węgla, lecz zagrożenia nie stwierdzono. Działania zakończono około godz. 2.15.

Tekst i foto: Mirosław Jamro