Pięć zastępów straży pożarnej wysłano po otrzymaniu zgłoszenia, z którego wynikało, że w jednej z sal hotelu Widok przy ul. Widok w Bielsku-Białej ktoś rozpylił niezidentyfikowaną substancję. Zespół ratownictwa medycznego przebadał 78-letnią kobietę.

W pokazie uczestniczyło około 40 osób. W pewnym momencie, gdy część z nich zaczęła wychodzić z sali, organizatorzy zorientowali się, że dzieje się coś niedobrego. Uczestnicy pokazu mieli kłopoty z oddychaniem. Niektórzy ewakuowali się przed przyjazdem służb, a inni… czekali na prezenty.

Oficer dyżurny MSK otrzymał zgłoszenie o godz. 18.07. - Zostaliśmy wezwani do hotelu z powodu rozpylenia jakiejś substancji chemicznej, która wywoływała podrażnienia dróg oddechowych. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pomieszczenia zostały już przewietrzone. Nasze przyrządy nie wykryły żadnej substancji, która by zagrażała życiu lub zdrowiu - powiedział nam mł. bryg Paweł Krzowski z JRG1 w Bielsku-Białej.

W akcji uczestniczył pluton chemiczny z JRG1 oraz zastęp Wojskowej Straży Pożarnej. Na miejscu obecny był także oficer operacyjny, szef Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej oraz policjanci operacyjni z komendy policji. Działania straży pożarnej zakończono o godz. 19.25.

Tekst i foto: Mirosław Jamro