Około godz. 17.45 na ul. Żywieckiej w Bielsku-Białej doszło do zderzenia osobówki z ambulansem jadącym na sygnale. Zespół ratownictwa medycznego wiózł pacjentkę w stanie zagrożenia życia. Na miejsce zdarzenia wezwano inny ambulans.

Do zdarzenia doszło na wysokości skrzyżowania z ul. Gorkiego. Kierująca samochodem osobowym volvo, poruszając się prawym pasem ruchu remontowanego odcinka ul. Żywieckiej, usłyszała pojazd jadący z włączonymi sygnałami uprzywilejowania i zatrzymała się. Kierowca ambulansu zaczął wykonywać manewr omijania pojazdu stojącego z jego lewej strony. W momencie, gdy karetka była na pasie ruchu w przeciwnym kierunku kierująca volvo gwałtownie ruszyła i skręciła w kierunku ul. Gorkiego, bezpośrednio przed nadjeżdżający ambulans, w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów.

Na miejsce zdarzenia wezwano inną karetkę, która zabrała pacjentkę do szpitala. Wskutek zdarzenia ani chorej, ani ratownikom z ambulansu „S” nic się nie stało. Jak dowiedział się nasz portal, pacjentka ambulansu w momencie zdarzenia była perfekcyjnie zabezpieczona do transportu. Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację zdarzenia, które zakwalifikowano jako kolizję. Sprawczynię ukarano mandatem i sześcioma punktami.

Tekst i foto: Mirosław Jamro