Wnioskiem do sądu zakończyła się kontrola  drogowa 66-letniego rowerzysty, który na ul. Partyzantów w Bielsku-Białej zignorował drogę dla rowerów i poruszał się jezdnią. Zatrzymany do kontroli był agresywny wobec policjantów.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę o godz. 20.40 na wysokości skrzyżowania ul. Partyzantów z ul. Karpacką. Policjanci z bielskiej drogówki zauważyli, że w prawym pasem ruchu w kierunku ul. Zamkowej porusza się rowerzysta, choć przy ul. Partyzantów jest droga rowerowa. Kierujący innymi pojazdami zmuszeni byli do hamowania i zmiany pasa ruchu. W związku z popełnionym wykroczeniem rowerzystę zatrzymano do kontroli. 

W trakcie prowadzonych czynności rowerzysta był agresywny wobec funkcjonariuszy drogówki. Nie przyjmował do wiadomości, że w przypadku gdy obok jezdni jest wyznaczona droga dla rowerów, ma obowiązek z niej korzystać. Za rażące lekceważenie przepisów ruchu drogowego i stwarzanie zagrożenia dla innych uczestników ruchu do sądu trafi wniosek o wymierzenie kary.

Tekst i foto: Mirosław Jamro