Sześć zastępów straży pożarnej uczestniczyło w gaszeniu pożaru w budynku przy ul. Kryształowej w Bielsku-Białej. Spłonęła domowa pralnia wraz z wyposażeniem.

Oficer dyżurny MSK otrzymał zgłoszenie o godz. 19.46. - Po dojeździe na miejsce okazało się, że budynek jest mocno zadymiony. Dym wydobywał się z pomieszczenia na parterze. Mieszkańcy wyszli z budynku przed przybyciem straży pożarnej. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wprowadzeniu ratowników w aparatach ochrony górnych dróg oddechowych z linią gaśniczą do budynku. Pożar miał miejsce domowej pralni - powiedział nam kpt. Paweł Nycz z JRG1 w Bielsku-Białej.

Po ugaszeniu ognia budynek został oddymiony, przewietrzony i sprawdzony za pomocą kamery termowizyjnej i przyrządów pomiarowych. Wskutek pożaru spłonęła pralnia wraz z wyposażeniem. Inne pomieszczenia budynku uległy okopceniu. W akcji uczestniczyły zastępy straży pożarnej z JRG1, WSP, OSP Hałcnów, OSP Lipnik, OSP Mikuszowice Śląskie. Przyczynę pożaru ustala policja.

Tekst i foto: Mirosław Jamro