Około godz. 17.25 na ul. Leszczyńskiej w Bielsku-Białej doszło do potrącenia rowerzysty. Zespoły ratownictwa medycznego odwiozły do szpitala szesnastoletniego rowerzystę i kobietę w dziewiątym miesiącu ciąży.

Do zdarzenia doszło na wysokości skrzyżowania z ul. Poniatowskiego. Ze wstępnych ustaleń policji oraz relacji świadka wynika, że 16-letni rowerzysta jechał po chodniku przy jednostce wojskowej w kierunku ul. Partyzantów. Na wysokości posesji nr 19, nie patrząc na inne pojazdy, zjechał z chodnika przed przejściem dla pieszych wprost przed nadjeżdżające audi. Kierująca osobówką odbiła kierownicą w lewo, lecz niestety zderzenia z rowerzystą nie udało się uniknąć.

Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację. W czasie pracy służb odcinek ul. Leszczyńskiej był zablokowany dla ruchu w obu kierunkach. Utrudnienia trwały około 50 minut.

W szpitalu okazało się, że ani nastoletni sprawca zdarzenia, ani kobieta w ciąży nie doznali obrażeń ciała zagrażających życiu lub zdrowiu, zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową. Materiały zostaną skierowane do sądu dla nieletnich.

Tekst i foto: Mirosław Jamro