Wszystkie służby wysłano po otrzymaniu zgłoszenia, z którego wynikało, że na poczcie przy ul. Legionów w Bielsku-Białej jest przesyłka, z której mocno cuchnie. Z budynku ewakuowano 101 osób. Zespół ratownictwa medycznego przebadał dwie osoby.

Zgłoszenie do WCPR wpłynęło o godz. 7.34. - Powodem zgłoszenia była substancja, która znajdowała się w jednej z paczek. Prawdopodobnie przez uszkodzenie pojemnika wyciekła z paczki i wylała się na podłogę, co spowodowało mdłości u pracowników poczty. Po sprawdzeniu przesyłki okazało się, że wewnątrz znajdują się preparaty do czyszczenia używane w motoryzacji. Kilka osób miało kontakt bezpośredni z oparami tej substancji. Wszyscy oni są pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. - powiedział nam st. kpt. Roman Marekwica, zastępca dowódcy zmiany JRG1 w Bielsku-Białej.

Z budynku ewakuowano 101 osób. Paczkę wyniesiono z sortowni poczty i zabezpieczono do dalszych czynności policji. Na miejscu akcji pracowały cztery zastępy plutonu chemicznego JRG1 w Bielsku-Białej, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Działania straży pożarnej zakończono około godz. 9.45. Dalsze czynności prowadzi policja.

Tekst, foto i film: Mirosław Jamro

Aktualizacja: godz. 10.48. - Ewakuacja została zakończona. Placówka pocztowa jest czynna i obsługuje klientów - poinformowała Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.