Minionej nocy 23-letni kierowca mazdy nie zatrzymał się do kontroli na ul. PCK w Bielsku-Białej. Policjanci podjęli pościg za samochodem. Kierujący pojazdem poruszał się z dużą prędkością, łamał przepisy ruchu drogowego, w tym jechał pod prąd.

W trakcie ucieczki przed policją samochód przemieszczał się m.in. ulicamii: Michałowicza, Cieszyńską, Wyspiańskiego, 3 Maja i Partyzantów - pod prąd. Uciekając, kierowca mazdy wyrzucał z samochodu różne przedmioty, jeden z nich uderzył w szybę radiowozu. Na ul. Bystrzańskiej kierujący mazdą doprowadził do kolizji z radiowozem, po czym kontynuował szaleńczą jazdę ulicami: Olszówka, Kustronia, al. Gen. Andersa - pod prąd i Zajazdową - gdzie samochód uderzył w krawężnik i znak drogowy.

Mężczyzna kontynuował ucieczkę pieszo, został zatrzymany w bezpośrednim pościgu na terenie posesji przy Zajazdowej. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 23-letni kierowca mazdy jest trzeźwy. Mężczyznę zatrzymano do wyjaśnienia, została mu pobrana próbka krwi do badań pod kątem obecności narkotyków.

Przedmioty, które wyrzucił z samochodu kierowca mazdy, zostały odszukane i zabezpieczone do badań. Policjanci sprawdzą, czy były to środki odurzające. Dalsze czynności prowadzi policja.

Tekst i foto: Mirosław Jamro