Kilka zastępów straży pożarnej oraz patrol policji wysłano po otrzymaniu zgłoszenia pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Kochanowskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

Oficer dyżurny MSK otrzymał zgłoszenie pożaru o godz. 9.08. Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że zapaliła się szafka pod zlewozmywakiem. Dzięki temu, iż przepaliła się rura instalacji wodociągowej, pożar się nie rozprzestrzenił. Lokatorzy mieszkania wyszli przed przyjazdem straży pożarnej. Działania strażaków polegały wyniesieniu rozszczelnionej butli z gazem LPG oraz dogaszeniu pożaru. Miejsca objęte pożarem sprawdzono kamerą termowizyjną.

Na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej z Posterunku Zamiejscowego JRG2 w Czechowicach-Dziedzicach, OSP Czechowice, OSP Dziedzice oraz policja. Dalsze czynności prowadzi policja. Do akcji dysponowano więcej zastępów straży pożarnej, ale ze względu na to, że sytuacja została szybko opanowana, pozostałe zastępy zawrócono do swoich jednostek. Działania straży pożarnej zakończono po godz. 10.00.

Tekst i foto: Mirosław Jamro