Wszystkie służby wysłano po otrzymaniu zgłoszenia zderzenia autobusu MZK z osobówką na skrzyżowaniu ul. Piastowskiej z ul. Słowackiego. Zespoły ratownictwa medycznego odwiozły do szpitala pięć osób. Sprawczyni wjechała na czerwonym świetle.

Do zdarzenia doszło około godz. 11.20. 63-letnia kobieta, kierująca samochodem osobowym marki ford fiesta, jadąc ul. Słowackiego na wprost, nie dostosowała się do sygnalizacji świetlnej i wjechała na skrzyżowanie, gdy dla jej kierunku jazdy wyświetlał się sygnał czerwony, w wyniku czego doprowadziła do zderzenia z autobusem MZK, który poruszał się ul. Piastowską, w kierunku ronda Hulanka.

Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację, kierujący pojazdami byli trzeźwi. Działania dwóch zastępów straży pożarnej z JRG1 polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym. W czasie pracy służb skrzyżowanie było częściowo zablokowane dla ruchu, utrudnienia trwały około godziny.

W szpitalu okazało się, że dwie pasażerki w wieku 79 i 54 lat doznały obrażeń ciała, zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy. Kierującej fordem zatrzymano prawo jazdy. Dalsze czynności prowadzić będzie policja.

Tekst i foto: Mirosław Jamro