Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia, w wyniku którego w kamienicy przy ul. Michałowicza w Bielsku-Białej obrażeń ciała doznał mężczyzna i nastolatek. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala. Raniony 44-latek walczy o życie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę ok. godz. 23.20 w rejonie skrzyżowania z ul. Kamińskiego. Wstępnie ustalono tożsamość sprawcy, trwa intensywne przeszukiwanie terenu. Na miejscu zdarzenia pracuje policja.

Aktualizacja, godz. 7.00.
Jak dowiedział się nasz portal, zaatakowany 44-letni mężczyzna został raz ugodzony ostrym narzędziem, najprawdopodobniej nożem, w okolicę brzucha. W ocenie lekarzy, jego stan jest bardzo poważny i zagrażający życiu. Ranny jest hospitalizowany w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej. Lekkich obrażeń, niezagrażających życiu doznał 14-letni chłopiec, którego również ranił nożownik.

O poranku nadal trwają czynności dochodzeniowo-śledcze i operacyjne zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania sprawcy. Minionej nocy policjanci przeszukali parki i różne skwery. Sprawdzono także kilka miejsc, w których kiedyś przebywał poszukiwany. Na obecnym etapie sprawy policja nie ujawnia żadnych informacji związanych z wizerunkiem nożownika. 

Policja prosi, by wszelkie informacje mogące przyczynić się do zatrzymania sprawcy kierować do Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, przy ul. Wapiennej 45, tel. 33 12 12 55 lub nr alarmowy 112.

Tekst i foto: Mirosław Jamro