Dwa zastępy straży pożarnej z JRG1 wysłano po otrzymaniu zgłoszenia pożaru samochodu na ul. Doliny Miętusiej w Bielsku-Białej. Wskutek pożaru doszczętnie spłonęła komora silnika i część kabiny nowego bmw. Nadpalone zostało drugie auto tej samej marki.

Oficer dyżurny MSK otrzymał zgłoszenie o godz. 23.31. Z pierwszej informacji wynikało, iż pali się samochód, a z drugiego, że płoną śmieci w śmietniku. - Po dojeździe na miejsce okazało się, że ogniem objęty jest samochód osobowy. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów wody. Jednego na palący się pojazd, a drugiego w obronie samochodów zaparkowanych w pobliżu - powiedział nam kpt. Paweł Nycz z JRG1 w Bielsku-Białej.

Po ugaszeniu pożaru strażacy sprawdzili, czy wewnątrz pojazdów nie ma osób postronnych. Na szczęście, nikogo nie znaleziono. Dalsze ich działania polegały na dokładnym przelaniu komór silnika obu aut. Chwilę później kolejny zastęp straży pożarnej dostarczył lampy potrzebne do oświetlenia miejsca zdarzenia w czasie policyjnych czynności.

Jak dowiedział się nasz portal, samochód podpalono. Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza policji. Dalsze czynności prowadzić będzie policja.

Tekst i foto: Mirosław Jamro