Około godz. 19.50 w ul. Akademii Umiejętności w Bielsku-Białej doszło do potrącenia kobiety z dziećmi. W ostatniej chwili piesza zdążyła odepchnąć dziecko i wózek z dzieckiem, sama - nie zdążyła uciec sprzed samochodu. Wózek z dzieckiem się przewrócił.

Do zdarzenia doszło w rejonie skrzyżowania z ul. Lipnicką. 69-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym mitsubishi, skręcając w prawo z ul. Lipnickiej w ul. Akademii Umiejętności, potrąciła kobietę, która z dwójką dzieci, w tym z dzieckiem w wózku przekraczała jezdnię ze strony prawej na lewą względem kierunku ruchu pojazdu. Dzięki błyskawicznej reakcji kobiety udało się uniknąć potrącenia dzieci, ale pchnięty wózek z dzieckiem się przewrócił.

Zespół ratownictwa medycznego przebadał uczestniczących w zdarzeniu, na szczęście nikt nie musiał jechać do szpitala. Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację. Kierującej pojazdem za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym zatrzymano prawo jazdy. Czynności na miejscu zdarzenia trwały do godz. 21.50. Jak dowiedział się nasz portal, sprawczyni zdarzenia, pomimo obligatoryjnej jazdy w okularach korekcyjnych (soczewkach kontaktowych lub po laserowej operacji wzroku - przyp. red.) poruszała się bez okularów.

- Jeżeli kierujący pojazdem ma w prawie jazdy wbity kod 01 01, to znaczy, że albo musi mieć wykonaną korektę wzroku, albo mieć ubrane okulary korekcyjne lub soczewki kontaktowe. Jeżeli kierujący pojazdem pomimo obligatoryjnego wymogu nie ma założonych okularów korekcyjnych (lub soczewek kontaktowych lub nie jest np. po laserowej korekcji wzroku), to taki kierowca jest traktowany tak, jakby nie miał uprawnień do kierowania pojazdami - podkreślał policjant z bielskiej drogówki.

Tekst i foto: Mirosław Jamro