Cztery zastępy straży pożarnej wysłano po otrzymaniu kilku zgłoszeń pożaru w rejonie ul. Stażystów w Bielsku-Białej. Ze zgłoszeń nie było wiadomo czy pali się budynek, czy jakieś auto.

Oficer dyżurny MSK otrzymał zgłoszenia ok. godz. 2.30. Po dojeździe na miejsce okazało się, że ogniem objęty jest samochód dostawczy stojący na parkingu. Działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru, a następnie dokładnym przelaniu wraku pojazdu.

Jak dowiedział się nasz portal, w samochodzie były meble kuchenne, które miały być dziś zamontowane. W akcji uczestniczyły zastępy straży pożarnej z JRG1, OSP Komorowice Krakowskie i patrol policji. Przyczynę pożaru będzie ustalać grupa dochodzeniowo-śledcza policji.

Minionej nocy paliły się też kontenery z oponami i innymi odpadami, które nadal ustawione są przy ul. Bestwińskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Prostą. Zgłoszenie tego pożaru wpłynęło o godz. 20.19. Te same kontenery płonęły 15 stycznia br. Więcej na temat tego pożaru pisaliśmy w artykule: Pożar kontenerów z oponami i innymi odpadami - foto

Tekst, foto i film: Mirosław Jamro