Cztery zastępy straży pożarnej i policję wysłano po otrzymaniu zgłoszenia pożaru przy ul. Skowronków w Bielsku-Białej. W zgłoszeniu nie było precyzyjnej informacji, co się pali.

Oficer dyżurny MSK otrzymał zgłoszenie o godz. 23.37. - Po dojeździe na miejsce okazało się, że pali się pustostan o konstrukcji murowano-drewnianej. Nasze działania polegały na ugaszeniu pożaru, a następnie rozebraniu spalonej drewnianej konstrukcji dachu. Budynek został sprawdzony pod kątem obecności osób trzecich, lecz nikogo nie znaleziono - powiedział nam st. asp. Mateusz Warda, dowódca sekcji w JRG1 w Bielsku-Białej.

Po ugaszeniu pożaru strażacy zrzucili siano, które znajdowało się na strychu budynku i dokładnie przelali pogorzelisko. Wskutek zdarzenia spłonął budynek o konstrukcji murowano-drewnianej wraz z wyposażeniem. W akcji uczestniczyły zastępy straży pożarnej z JRG1, OSP Lipnik, policja, pogotowie gazowe i pogotowie energetyczne. Działania służb zakończono po godz. 1.00. Przyczynę pożaru ustala policja.

Tekst, foto i film: Mirosław Jamro