Dwa zastępy straży pożarnej wysłano na pomoc zespołowi ratownictwa medycznego, który interweniował w bloku przy ul. I Armii Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Następnie strażacy zabezpieczali lądowanie śmigłowca LPR na lotnisku w Aleksandrowicach.

Oficer dyżurny MSK otrzymał zgłoszenie o godz. 21.32. Jak dowiedział się nasz portal, poszkodowany mężczyzna spadł ze schodów. Działania strażaków polegały na udzieleniu pomocy zespołowi ratownictwa medycznego.

W toku czynności ustalono, że śmigłowiec wyląduje na lotnisku w Aleksandrowicach. Poszkodowanego przygotowano do transportu ambulansem na lotnisko, gdzie został przekazany ratownikom śmigłowca LPR. Mężczyznę odtransportowano do szpitala w Ochojcu. Start i lądowanie śmigłowca LPR zabezpieczali strażacy z JRG1 i OSP Stare Bielsko. Działania służb zakończono około godz. 23.00

Aktualizacja: 9 kwietnia godz. 20.15

Jak dowiedział się nasz portal, poszkodowany mężczyzna żyje. Wczoraj przeszedł operację usunięcia krwiaka mózgu w szpitalu w Ochojcu. Za naszym pośrednictwem partnerka poszkodowanego, pani Monika wraz z dziesięcioletnią córką poszkodowanego, Agatą składają ogromne podziękowania wszystkim ratownikom, strażakom, załodze śmigłowca LPR, a także personelowi szpitala w Ochojcu za uratowanie życia panu M. z bloku przy ul. I Armii Wojska Polskiego w Bielsku-Białej.

Tekst i foto: Mirosław Jamro