Cztery zastępy straży pożarnej uczestniczyły w gaszeniu pożaru w budynku przy ul. Filomatów w Bielsku-Białej. Wskutek pożaru doszczętnie spłonął serwis komputerowy wraz z komputerami.

Oficer dyżurny MSK otrzymał zgłoszenie o godz. 20.36. Zgłoszenie wpłynęło także do agencji ochrony. - Po dojeździe na miejsce okazało się, że pali się budynek, w którym jest serwis komputerowy. Pożarem objęty był praktycznie cały obiekt. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów gaśniczych do wnętrza płonącego budynku. Wewnątrz na szczęście nikogo nie było. Właściciel wyszedł z serwisu około pół godziny wcześniej - powiedział nam st. kpt. Marcin Rutkowski, dowódca zmiany w JRG1 w Bielsku-Białej.

Po ugaszeniu pożaru pogorzelisko zostało przelane. Miejsca objęte pożarem sprawdzono kamerą termowizyjną. W akcji uczestniczyły trzy zastępy straży pożarnej z JRG1, Wojskowa Straż Pożarna oraz policja. Na miejscu była także grupa interwencyjna z agencji ochrony. Przyczynę pożaru ustala policja.

Tekst, foto i film: Mirosław Jamro