Bielscy policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności zdarzenia, w wyniku którego na łączniku Makro z al. Gen. Andersa w Bielsku-Białej doszło dziś wieczorem do kolizji nieoznakowanego radiowozu z samochodem osobowym. Zatrzymano dwóch młodych mężczyzn.

Do zdarzenia doszło około godz. 17.55 obok stacji paliw. - Policjanci z wydziału kryminalnego uzyskali informację, że samochodem osobowym volkswagen golf może poruszać się osoba poszukiwana. Ustalono, że samochód przemieszcza się al. Gen. Andersa. Pomimo wyraźnych sygnałów obligujących kierowcę do zatrzymania pojazdu, kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął próbę ucieczki. W rejonie Makro doszło do zderzenia nieoznakowanego radiowozu z volkswagenem. Jeden z mężczyzn został zatrzymany po pieszym pościgu. Drugi również został zatrzymany - powiedział nam asp. sztab. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej.

Jak dowiedział się nasz portal, policjanci nie użyli broni. W toku policyjnych czynności potwierdziło się, że jeden z mężczyzn jest poszukiwany, a drugi podejrzewany o przestępstwo. Wskutek kolizji nikomu nic się nie stało, kierujący pojazdami byli trzeźwi. Dalsze czynności prowadzi policja pod nadzorem prokuratora.

Tekst i foto: Mirosław Jamro