Trzy zastępy straży pożarnej pogotowie ratunkowe i policję wysłano po otrzymaniu zgłoszenia, z którego wynikało, iż na ul. Szczyrkowskiej w Bystrej doszło do potrącenia rowerzysty i poszkodowany leży pod autem. Rowerzystę odwieziono do szpitala.

Do zdarzenia doszło około godz. 19.30 na wysokości posesji nr 146. Po dojeździe na miejsce okazało się, że rowerzysta na szczęście nie znalazł się pod samochodem, ale w wyniku zdarzenia drogowego przewrócił się.
W toku policyjnych czynności ustalono, że kierujący rowerem zignorował ścieżkę dla rowerów i jadąc ul. Szczyrkowską w kierunku centrum Bystrej, wykonał nieprawidłowo manewr skrętu w lewo, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym toyota, który szerokim łukiem wyprzedzał jednoślad.

- W ogóle nie zasygnalizował, że chce skręcać w lewo, po prostu skręcił - tłumaczył kierowca osobówki, z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem za kółkiem.

Patrol ruchu drogowego sporządził dokumentację, kierujący pojazdami byli trzeźwi. Utrudnienia w ruchu pojazdów trwały około pół godziny. W szpitalu okazało się, że rowerzysta nie doznał obrażeń ciała. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem.

Tekst i foto: Mirosław Jamro