Około godz. 19.20 na DK1 w Czechowicach-Dziedzicach doszło do potrącenia mężczyzny. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała został odwieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło na remontowanym odcinku drogi DK1, niedaleko skrzyżowania z ul. Legionów. Kierujący samochodem osobowym skoda, jadąc DK1 w kierunku Pszczyny, potrącił mężczyznę, który przekraczał jezdnię poza przejściem dla pieszych - ze strony lewej na prawą względem kierunku ruchu pojazdu. Jak dowiedział się nasz portal, od poszkodowanego mężczyzny wyraźnie czuć było woń alkoholu. 

Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację wypadku drogowego, kierujący skodą był trzeźwy. Pieszemu zostanie pobrana w szpitalu próbka krwi do analizy. Wskutek zdarzenia pieszy doznał złamania obu nóg, w tym złamania otwartego, złamania ręki i urazu głowy.

W czasie pracy służb odcinek drogi DK1 był zablokowany dla ruchu w kierunku Pszczyny, policjanci kierowali pojazdy drogami objazdowymi. Na miejscu zdarzenia pracowały dwa zastępy straży pożarnej z Posterunku Zamiejscowego JRG2 w Czechowicach-Dziedzicach, zespół ratownictwa medycznego i patrole policji. Utrudnienia w ruchu trwały około godziny.

Tekst i foto: Mirosław Jamro