Cztery zastępy straży pożarnej i policję wysłano po otrzymaniu zgłoszenia pożaru w mieszkaniu wieżowca przy ul. Starobielskiej w Bielsku-Białej. Zespoły ratownictwa medycznego odwiozły do szpitali kobietę, mężczyznę i dziecko z podejrzeniem zatrucia czadem.

Oficer dyżurny MSK otrzymał zgłoszenie o godz. 2.22. Po dojeździe na miejsce okazało się, że paliło się w kuchni, a lokator mieszkania dogasza pożar mebli nad kuchennym piecem. Z zadymionego mieszkania uciekli kobieta i dziecko, chwilę później mężczyzna. Ze względu na to, iż lokatorzy jakiś czas przebywali w zadymionych pomieszczeniach, na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe.

Działania strażaków polegały na dogaszeniu pożaru, przewietrzeniu mieszkania i klatki schodowej bloku oraz sprawdzeniu mieszkania pod kątem stężenia tlenku węgla. Zagrożenia nie stwierdzono. W akcji uczestniczyły trzy zastępy straży pożarnej z JRG1, jeden z OSP Stare Bielsko, dwa zespoły ratownictwa medycznego i policja. Wskutek pożaru spłonęła szafka kuchenna, kuchnia uległa okopceniu.

Tekst i foto: Mirosław Jamro