Około godz. 20.10 na ul. Partyzantów w Bielsku-Białej doszło do potrącenia czternastoletniej Ukrainki. Wskutek zdarzenia nastolatka doznała obrażeń ciała i ambulansem na sygnałach została odwieziona do szpitala.

Do zdarzenia doszło na wysokości skrzyżowania z ul. 1 Maja, pas ruchu w kierunku centrum miasta. Kierujący samochodem osobowym alfa romeo poruszał się prawym pasem ul. Partyzantów w kierunku centrum miasta, natomiast czternastoletnia Ukrainka weszła na przejście dla pieszych ze strony prawej na lewą względem kierunku ruchu pojazdu.

Policjanci z drogówki sporządzili dokumentację, kierowca osobówki był trzeźwy. Trwa ustalanie koloru światła wyświetlanego na przejściu dla pieszych i kierowców w momencie zdarzenia. Z relacji kierowcy wynika, że dziewczyna wtargnęła na jezdnię. Policjanci sprawdzą zapis monitoringu, w tym zapis z kamery autobusu, który w momencie zdarzenia stał na przystanku MZK. W akcji uczestniczyły patrole policji i zespół ratownictwa medycznego. Czynności na miejscu zakończono po godz. 22.00.

Bielscy policjanci poszukują świadków powyższego wypadku drogowego. Osoby posiadające informacje lub nagranie tego zdarzenia z samochodowych kamer są proszone o kontakt z Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej przy ul. Wapiennej 40, tel. 33 8121255, alarmowe 997, 112.

Tekst i foto: Mirosław Jamro