Przed północą na ul. Szczyrkowskiej w Bystrej samochód uderzył w przepust wodny. Na miejsce wysłano dwa zastępy straży pożarnej i patrol wypadkowy policji.

Do zdarzenia doszło około godz. 23.50 niedaleko skrzyżowania z ul. Małą. 21-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym fiat, jadąc ul. Szczyrkowską w kierunku Bielska-Białej, nie dostosował prędkości do warunków atmosferycznych, utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, który wjechał do rowu, uderzył w przepust wodny, po czym zatrzymał się na ulicy.

Patrol ruchu drogowego sporządził dokumentację, sprawca zdarzenia był trzeźwy. Mężczyznę ukarano mandatem i sześcioma punktami. Skutki zdarzenia i wycieki płynów eksploatacyjnych z wraku auta zneutralizowali strażacy z JRG1 i OSP Bystra.

- W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi apelujemy do uczestników ruchu drogowego o dostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni. Jeśli ktoś jeszcze nie zmienił opon letnich na zimowe, to jest dobry moment, by tego dokonać - podkreślali stróże prawa z patrolu wypadkowego policji.

Tekst i foto: Mirosław Jamro