W Bielsku-Białej odbywa się międzynarodowy przegląd fotografii. Zdjęcia fotografów z całego świata porozrzucane są po całym centrum miasta. Chętnych do ich oglądania jest wielu. Do artystów ustawiają się kolejki po autograf.

Foto Art Festiwal, to prawdziwe święto fotografii światowej. Autorzy zdjęć, którzy do stolicy Podbeskidzia przyjechali z wielu krajów, pokazują swój dorobek: dokument, portret, reportaż, pejzaż, eksperyment, fotografię inscenizowaną i przetwarzaną komputerowo. Wystawy ulokowane są w wielu miejscach centrum Bielska-Białej, m.in. w zamku Sułkowskich oraz Galerii Bielskiej BWA. Zwiedzając je, można natknąć się na mistrzów fotografii albo nawet postacie ze zdjęć!  Większość artystów pokazuje swe prace w Polsce po raz pierwszy i tylko w Bielsku-Białej.

W auli Wyższej Szkoły Administracji przy ul. Modrzewskiego odbywają się wykłady autorów prac prezentowanych na wystawach. Cieszą się sporym zainteresowaniem. Ponieważ prowadzą je goście z całego świata, każdy uczestnik otrzymuje specjalne urządzenie do tłumaczenia. Po wykładzie, do artystów ustawiają się długie kolejki po autograf. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. IV FotoArtFestival odbywa sie także pod patronatem Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Impreza potrwa do 30 października br. Więcej informacji na temat festiwalu oraz jego program można znaleźć na stronie www.fotoartfestival.com

Foto: Krzysztof Dubiel