Ten wieczór należał do legendarnej Marii Koterbskiej. Piosenkarka zdobyła polską scenę muzyczną przed kilkoma dekadami, lecz nadal rządzi sercami wielu Polaków. Wczoraj na bielskiej starówce witały ją tłumy bielszczan uczestniczących w otwarciu Piwnicy Artystycznej.

Punktualnie o godz. 18.00 na Rynek wjechał samochód z gwiazdą na pokładzie. Na Panią Marię czekało wielu bielszczan. Przybyli zarówno ci starsi, pamiętający jej największe przeboje, jak również najmłodsze pokolenie, które o artystce dowiedziało się od bardziej doświadczonych kolegów. Piosenkarka została przywitana gromkimi owacjami. Bielszczanie nie kryli wzruszenia. Wzruszona była także Maria Koterbska, która uświetniła swoją obecnością uroczyste otwarcie Bielskiej Piwnicy Artystycznej.

Otwarcie Piwnicy jest inicjatywą Stowarzyszenia Artystycznego Kulturalny Rynek, Saloniku Sztuk Rozmaitych Bazyliszek oraz Studia Aktorskiego Paris-Paris. Artystka, zanim przekroczyła próg kamienicy przy ulicy Wzgórze 8, przystanęła na chwilę, aby porozmawiać z przybyłymi gośćmi. - To dla nas duży zaszczyt. Pani Maria Koterbska jest perłą naszego miasta. Osobą podziwianą i kochaną w całej Polsce. Cieszymy się, że zgodziła się przybyć na otwarcie Piwnicy - mówiła na gorąco Agnieszka Szulakowska-Bednarczyk, inicjatorka przedsięwzięcia.

To był wieczór Marii Koterbskiej, która wykazała się dużą klasą, a także wyjątkowym poczuciem humoru. Wzruszona, podziwiała występy artystów, Piosenkarka, wciąż piękna i elegancka, uczyniła zaszczyt zebranym i zaśpiewała jeden ze swoich utworów.

Tym samym Bielska Piwnica Artystyczna oficjalnie rozpoczęła swoją działalność. Trzymamy kciuki za jej sukces. Na bieżąco będziemy informować o wydarzeniach w miejscu, które dotąd znane było bardziej pod szyldem "Bazyliszek". Nasz portal jest patronem medialnym tej bielskiej inicjatywy artystycznej.

Tekst: Katarzyna Górna-Oremus

Foto: Krzysztof Dubiel