Zespół Golec uOrkiestra promuje bielską starówkę. Te sceny zobaczą wkrótce miliony widzów w teledysku z najnowszym przebojem ?Młody Maj?.

Od kilku tygodni artyści wykonują ten utwór na koncertach w całym kraju. Piosenka "Młody Maj" cieszy się dużym powodzeniem w kanale YouTube, gdzie ma już ponad 3,2 mln odsłon. Oficjalna premiera utworu odbędzie się na najbliższym, 50. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu podczas koncertu SuperPremiery 2013. Na konkurs Premier nadesłano ponad 250 piosenek, z których wybrano dziesięć. Kwalifikacja jest dużym sukcesem Golec uOrkiestra.

Zespół zobaczymy także kilka dni później na gali jubileuszowej 50. KFPP obok wykonawców największych przebojów pięćdziesięciolecia. Wśród nich będą m.in. Krystyna Prońko, Zbigniew Wodecki, Jerzy Połomski, Hanna Banaszak, Grażyna Łobaszewska, Halina Frąckowiak, Stan Borys, Kayah, Edyta Górniak, Maryla Rodowicz, Grzegorz Turnau, zespół Kombi, Renata Przemyk, Michał Bajor i Tadeusz Woźniak.

Piosenka ?Młody Maj? została zarejestrowana na teledysku, który w minioną środę artyści realizowali w plenerach Rynku w Bielsku-Białej. Sceny utrwalone przez naszego fotoreportera zobaczą miliony telewidzów. Dowiedzieliśmy się, że zdjęcia do teledysku kręcono także w Żywcu i na Skrzycznem. Dla bielszczan zespół Golec uOrkiestra wystąpi jutro z okazji Dni Bielska-Białej. Pod Dębowcem z pewnością usłyszymy też Młody Maj.

Foto: Krzysztof Dubiel