Kolejna edycja charytatywnego pokazu mody w Bielskim Centrum Kultury dobiegła końca. To było niezwykłe show zakończone pięknym akcentem - przekazaniem czeku na kwotę 24500 zł na ręce Andrzeja Michalskiego, kierownika placówki. Nasz portal objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Pokaz mody ?Ludzie Wielkiego Serca? wpisał się na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych naszego miasta. Koncert jest o tyle wyjątkowy, że jednoczy wszystkich w jednym, konkretnym celu. Jest nim zebranie środków finansowych, które pomogą zrealizować marzenia podopiecznych Domu Dziecka przy ulicy Pocztowej.

 - To dla nas wyjątkowa pomoc. Nie jestem w stanie dobrać właściwie słów, aby powiedzieć, jak ważna. Dzięki tej kwocie dzieci wyjadą na wakacje, zakupimy niezbędny sprzęt, a także artykuły szkolne. W imieniu naszych podopiecznych oraz wychowawców bardzo dziękuję - mówił Andrzej Michalski.

Także w tym roku na jednej scenie stanęli ludzie ze świata kultury, sztuki, biznesu i polityki, m.in. aktorka Anna Guzik-Tylka, dyrektor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej - Witold Mazurkiewicz, Iwona Purzycka - dyrektorka Muzeum w Bielsku-Białej, Małgorzata Handzlik - poseł do Parlamentu Europejskiego, senator Rafał Muchacki, przewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej Ryszard Batycki, radny Jarosław Klimaszewski, Teresa Zejma - dyrektorka Urzędu Skarbowego.

Podczas wczorajszego koncertu nietuzinkowi goście zaprezentowali się w zupełnie nowej dla siebie odsłonie. Wystąpili w roli modelek i modeli, nie ustępując w niczym zawodowcom, którzy pracują pod czujnym okiem Grabowska Models, w wyjątkowych kreacjach Styl Studio Vena, MDM, Modern&Classic Collection Barbara Slopek. Każdy z nich, aby pojawić się na deskach Bielskiego Centrum Kultury, dokonał wpłaty w wysokości 500 zł, która zasiliła konto bielskiego Domu Dziecka.  Za ich sprawą do wychowanków Domu Dziecka trafiły także liczne prezenty: zaproszenia do kina i na warsztaty kulinarne, czapki, maskotki oraz wiele innych niespodzianek.

Pokaz mody poprowadziła Lucyna Grabowska, inicjatorka, a zarazem reżyser przedsięwzięcia. U jej boku pojawił się znany widzom z programu telewizyjnego W-11 Sebastian Wątroba. Na scenie zobaczyliśmy też modelki z agencji Grabowska Models w bajecznych sukniach ślubnych z salonu ?Gracja?, a także podopiecznych Domu Dziecka w kolekcji ?Wójcik?. Widzowie mieli okazję podziwiać obecną Miss Beskidów Katarzynę Kwaśny, wokalistkę Elizę Kanię, występy grupy ze szkoły tańca Cubana oraz układy akrobatyczne w wykonaniu SGAiS Pasja i solówkę Mai Ostrowickiej, nad którą czuwa choreograf Katarzyna Zielonka.

Katarzyna Górna-Oremus

Foto: Roman Anusiewicz