Dobiega końca tegoroczny bielski raj dla miłośników motoryzacji.  Jeszcze tylko dziś w Sferze można oglądać ekskluzywne samochody i sportowe motocykle. Publiczność jest zachwycona ich wdziękiem i elegancją. To największy w regionie pokaz piękna na dwóch i czterech kółkach.

Po raz jedenasty w Bielsku-Białej odbywa się Motosfera. Pasaże Galerii Sfera I i II zamieniły się w parking, na którym stanęły flagowe auta większości światowych marek. Nie zabrakło nowości z oferty Audi, Lancii, Peugota, Citroena, Lexusa, Volkswagena, Mitsubishi, BMW i Hondy. Największym zainteresowaniem zwiedzających cieszą się luksusowe limuzyny, m.in. Audi A8, lecz tańszych aut także nie brakuje. Spotkaliśmy też miłośników ścigaczy włoskiej marki DUCATI oraz niemieckiego giganta BMW.

Nie wiemy, ile wystawionych pojazdów znalazło nabywców. W każdym razie osób oglądających metalowe cacka i pasjonatów dyskutujących o nowościach motoryzacyjnych było wielu. Motosfera to wydarzenie, które z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zarówno ze strony wystawców, jak i pasjonatów. Podczas imprezy w jednym miejscu można obejrzeć marki i modele, które znajdziemy w salonach i na targach motoryzacyjnych w 2014 roku. Dziś ostatni dzień wystawy.

Foto: Piotr Bieniecki