Ogrody o powierzchni ponad czterech hektarów położone zaledwie kilkanaście kilometrów od Bielska-Białej stały się jednym z najpiękniejszych zakątków naszego regionu. Aby obejrzeć całość, trzeba sobie zarezerwować 2-3 godziny. Jest wszystko, czego potrzeba do odpoczynku: ławeczki, altanki i zacienione zaułki. Indywidualni turyści wchodzą bezpłatnie!

W 2008 roku właściciele centrum ogrodniczego oraz szkółki drzew i krzewów Kapias w Goczałkowicach rozpoczęli budowę ogrodów przeznaczonych do zwiedzenia. Opodal znajdują się stare ogrody, które powstawały od roku 1979, ale dopiero nowe stały się atrakcją turystyczną przyciągającą tysiące zwiedzających, a jednocześnie promującą wyrafinowany gust i ofertę ich twórców.

Na powierzchni nieco ponad czterech hektarów znajduje się ponad dwadzieścia ogrodów reprezentujących różne style: od wiejskiego po angielski, śródziemnomorski i japoński do zimowego. Są wrzosowiska, a także staw z bajkowym domkiem pośrodku. Dzieciom na pewno spodoba się plac zabaw i labirynt. "Ogrody do zwiedzania Kapias" przystosowane są dla osób niepełnosprawnych.

Aby obejrzeć wszystko, trzeba sobie zarezerwować 2-3 godziny. Jest gdzie odpocząć: w ogrodach znajdują się ławeczki, altanki i zacienione zaułki, a także toalety oraz restauracja. Obok parkingu jest centrum ogrodnicze, w którym można kupić m.in. setki sadzonek. Wstęp jest wolny. Wyjątek stanowią grupy zorganizowane oraz pary młode biorące udział w ślubnych sesjach fotograficznych.

Więcej informacji o tym zaczarowanym miejscu znajdziesz tutaj.

Foto: Piotr Bieniecki