Piknik pod Dębowcem otworzył wczoraj bielską majówkę. Były bezpłatne kiełbaski z grilla, grochówka i wata cukrowa. Na imprezie organizowanej m.in. przez SLD, OPZZ i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci bawiło się około 200 osób.

Dla całych rodzin przygotowano szereg niespodzianek, w tym gry i zabawy dla dzieci oraz zawody na torze saneczkowym zakończone rozdaniem pucharów. Na licytacji rysunków wykonanych przez najmłodszych udało się zebrać prawie tysiąc złotych. Pieniądze zostaną przekazane na pomoc dla dzieci z najuboższych rodzin (o kolejnych atrakcjach bielskiej majówki piszemy w artykule Majówka z zespołem T-Love).

Na inne ciekawe wydarzenie zaprosił bielszczan dyrektor WORD Andrzej Listowski. Jak informowaliśmy w artykule Bezpłatne testy na prawo jazdy, w ramach dnia otwartego w ośrodku można było wczoraj podejść do próbnego egzaminu teoretycznego na prawo jazdy oraz części praktycznej na placu manewrowym. Bardziej zaawansowani kierowcy siadali za kierownicą auta symulującego poruszanie się na śliskiej, lodowej nawierzchni. Do dyspozycji był też symulator zderzeń.

Foto: Piotr Bieniecki
Warunki zakupu i wykorzystanie zdjęć