Mają po kilkadziesiąt lat, ale czas działa na ich korzyść. Wyróżniają się pięknym kształtem i siłą drzemiącą pod maską. Przez Bielsko-Białą znów przejechał wczoraj korowód kilkudziesięciu zabytkowych aut. Znalazły się w nim maszyny, które nie tylko w czasach swojej świetności, ale i dzisiaj mogą być obiektem marzeń wielu kierowców.

Wśród pojazdów uczestniczących w 38. Międzynarodowym Beskidzkim Rajdzie Pojazdów Zabytkowych nie zabrakło kabrioletów, które pięknie prezentowały się w promieniach słońca. Publiczność zachwycała się autami wyróżniającymi się indywidualizmem tak pod względem kształtów, jak i parametrów technicznych. Na tym m.in. polega specyfika pojazdów z tamtych lat w porównaniu do seryjnie produkowanych współczesnych samochodów.

Podczas kilkudniowej pokazów odbywających się w różnych miejscowościach regionu również właściciele aut starali się dopasować ubiorem do historycznych czasów. Nasz portal był patronem medialnym 38. Międzynarodowego Beskidzkiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych.

Foto: Piotr Bieniecki
Warunki zakupu i wykorzystania zdjęć