W cyklu „Lato z Kulturą” na Rynku wystąpił wczoraj Gang Marcela z Bielska-Białej, który obchodzi 35. rocznicę swoich urodzin. Na ten jubileusz artyści zaprosili Kabaret pod Wyrwigroszem z Krakowa. Tłum widzów w znacznej mierze składał się z fanów bielskiego zespołu, o czym świadczyła żywiołowa reakcja na kolejne utwory, w tym „Ojciec żył, tak jak chciał” czy „Tyle złamanych serc”.

Bielska publiczność śpiewała wspólnie z Gangiem Marcela i często nagradzała wykonawców oklaskami. Widzom podobał się humor gości z Krakowa. Kabaret pod Wyrwigroszem bawi Polaków od 25 lat. Znany jest m.in. z cyklu słuchowisk satyrycznych o rodzinie z Kresów pt. "Między Bugiem a prawdą", emitowanego przez radio RMF FM, także z pastiszu czeskiego przeboju Jožin z bažin zatytułowanego "Donald marzy".

Koncerty z cyklu „Lato w Kulturze” odbywają się w wakacyjne weekendy w Parku Słowackiego oraz na Rynku. W sierpniu gośćmi bielszczan będą m.in. Marcin Daniec oraz Stan Borys. W Koncercie Muzyki Polskiej usłyszymy pieśni maryjne, patriotyczne i wojskowe. Wstęp na wszystkie koncerty z cyklu „Lato w Kulturze” jest bezpłatny.

Foto: Piotr Bieniecki
Warunki zakupu i wykorzystania zdjęć