Lubią szokować, za co kocha ich publiczność w całym kraju. Gupa Tymon & Transistors słynie z żywiołowych koncertów, energetycznych, rock'n'rollowych kawałków i ironicznych tekstów. W ich kompozycjach słychać punk rocka, reggae, hard rocka, country i jazz, czyli dla każdego… coś pięknego.

Tymon Tymański, to jeden z najbardziej charyzmatycznych muzyków w Polsce. Kompozytor, instrumentalista, poeta. Uczestniczył w licznych projektach artystycznych, m.in. z Robertem Brylewskim, Lechem Janerką, Leszkiem Możdżerem, Grzegorzem Halamą czy Natalią Przybysz. W repertuarze nagród ma Tymański Orła za kompozycje filmowe i Fryderyka za muzykę alternatywną. Zespół Tranzystorów nagrał soundtracki do Wesela Wojciecha Smarzowskiego oraz do musicalu Polskie Gówno w reżyserii Grzegorza Jankowskiego.

Wczoraj na Letniej Scenie Sfery Tranzystory znów pokazały swoją wielką moc. Publiczności było mniej niż przed tygodniem, na co wpływ mogła mieć niepewna pogoda. Po bisach zakończonych około godz. 22.00 fani robili sobie zdjęcia z Tymonem przed pomnikiem Bolka i Lolka. Jeden ze słuchaczy namówił też wokalistę na wymianę koszulek.

Bezpłatne koncerty na Letniej Scenie Sfery odbywają się od sześciu lat. Do tej pory w wakacyjnym cyklu Galerii SFERA wystąpiło prawie 40 artystów: lokalnych (np. Akurat, Dzień Dobry) oraz gwiazd ogólnopolskiego formatu (m.in. Kasia Kowalska, Natalia Kukulska). W tym roku zagrają dla bielszczan jeszcze m.in. Kapela ze Wsi Warszawa i Elektryczne Gitary. Nasz portal jest patronem medialnym Letniej Sceny Sfery.

Foto: Piotr Biemiecki
Warunki zakupu i wykorzystania zdjęć