Dzień patrona kierowców jest dobrą okazją do promocji działań profilaktycznych dotyczących zasad bezpieczeństwa na drogach. W Bielsku-Białej kilkadziesiąt osób wzięło wczoraj udział w akcji "Ze świętym Krzysztofem bezpiecznie na drodze", zorganizowanej wspólnie przez WORD, bielską policję oraz Caritas diecezji bielsko-żywieckiej.

Rozpoczęło się od mszy przed kościołem św. Andrzeja Boboli przy Szpitalu Wojewódzkim, gdzie policjantom przekazano urządzenie AlcoBlow służące do szybkiej i bezkontaktowej kontroli zawartości alkoholu w oddechu. Aparat został zakupiony z datków wiernych Podbeskidzia. Przed kościołem kapłan poświęcił pojazdy bielskich kierowców.

Następnie uczestnicy festynu ze św. Krzysztofem udali się na teren WORD, gdzie odbył się teoretyczny i praktyczny konkurs na "Najlepszego kierowcę Podbeskidzia". Zainteresowani mogli obejrzeć sprzęt policyjny i strażacki oraz spróbować swoich sił w jeździe samochodem z trolejami. Pod okiem specjalistów można było przećwiczyć umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Foto: Piotr Bieniecki
Warunki zakupu i wykorzystania zdjęć