Kilkudziesięciu startujących sprawdziło się w konkurencjach znanych z treningów crossfit. Crossfit to coraz popularniejszy, a jednocześnie bardzo wyczerpujący i wymagający typ treningu.

Bazuje na powtarzaniu intensywnych ćwiczeń polepszających m.in. kondycję, koordynację, siłę, rozciągliwość i szybkość. Crossfit można uprawiać zarówno we wnętrzach, jak i na świeżym powietrzu. Nie wymaga posiadania specjalistycznego sprzętu, za to ogromnej konsekwencji, której uzyskanie ułatwia charyzma trenera i praca w grupie. Bieganie, skakanie, podnoszenie i noszenie ciężarów, podciąganie, a nawet pływanie - we wszystkich musieli okazję sprawdzić się startujący. Byli też tacy, którzy mimo braku sił walczyli dalej, a ich główną nagrodą była satysfakcja z pokonania własnych słabości. Niejednemu na mecie brakowało sił i oddechu.

W kategorii mężczyzn zwycięstwo wywalczyli: Przemek Bortlik, Bartosz Żłobiński oraz Kasjan Poczkański. Wśród kobiet najlepsze okazały się: Karolina Żłobińska, Małgorzata Jurczek i Anna Cypcer.

Tekst i foto: Piotr Bieniecki