Samych przebojów słuchała publiczność, która wczoraj wieczorem szczelnie wypełniła plac Bolka i Lolka. Występ Elektryczny Gitar był ostatnim akordem tegorocznego muzycznego lata przed Sferą. Artyści imponowali profesjonalizmem. Ze sceny widać, że granie koncertów sprawia im nadal przyjemność.

Przy tej muzyce bawią się świetnie wszyscy niezależnie od wieku. Nic dziwnego, gdyż piosenki „Elektrycznych Gitar” od ponad 25 lat zna i nuci cała Polska. „Człowiek z liściem na głowie”, „Włosy”, „Jestem z miasta”, „Na krzywy ryj”, „Koniec”, „Ona jest pedałem”, „Nie pij Piotrek”, „Co ty tutaj robisz”, „Dzieci”, „Co powie Ryba”, „Kiler” i dziesiątki innych zdobyły ogromną popularność dzięki prostym rock'n'rollowym rytmom i satyrycznym tekstom Kuby Sienkiewicza. Zespół ma na koncie kilka platynowych i złotych płyt, ścieżki dźwiękowe do kasowych filmów i setki koncertów.

Piątkowy występ Elektrycznych Gitar na placu Bolka i Lolka był ostatnim koncertem na Letniej Scenie Sfery 2015. W tym roku przed bielską publicznością wystąpili m.in. zespół Lizard, Tymon & The Transistors, Kapela Ze Wsi Warszawa czy orkiestra swingowa Riverboat Ramblers. Doroczny cykl bezpłatnych koncertów odbywa się już od sześciu lat podczas wakacji. We wszystkich edycjach tego wydarzenia zagrało niemal 40 artystów - zarówno lokalnych (np. Akurat i Dzień Dobry), jak i gwiazd ogólnopolskiego formatu (m.in. Kasia Kowalska, Dorota Miśkiewicz, Natalia Kukulska).

Nasz portal był patronem medialnym Letniej Sceny Sfery. Do zobaczenia za rok! 

Foto: Piotr Bieniecki
Warunki zakupu i wykorzystania zdjęć